Про проект

Ukrainian Reading and Publishing Data 2018

Всеукраїнський масштабний проект, що покликаний представити зріз сучасного стану книговидавничого ринку та читацьких вподобань і тим самим надати об’єктивну інформацію, що вплине як на формування політики культурних інституцій, так і редакційних портфелів видавців, надасть матеріал для презентації українського ринку за кордоном в ефективному і візуальному форматі інфографічної презентації.

В умовах, коли Україна стає дедалі цікавішою для закордонних партнерів, таке представлення може стати профілем України на міжнародному видавничому ринку, стильним і функціональним представленням ринку, що динамічно розвивається та інтегрується у міжнародний європейський контекст.

Мета проекту

На основі проведеного дослідження щодо стану ринку та читацьких вподобань українців на 2018 рік створити умови для подальшого розвитку книговидавничої галузі на ґрунті об’єктивних та актуальних показників. Відтак вплинути на формування видавничих планів видавництв, державної політики у галузі культури та книговидання, створити основу для подальших маркетингових досліджень, представлення українського ринку за кордоном. Результати дослідження будуть представлені на інтерактивній платформі в рамках проекту «Читомо» у вільному доступі в мережі. Таким чином задовольняється інтерес гравців внутрішнього ринку, а також потенційних закордонних партнерів.

Організатори

Gutenbergz — цифрове видавництво, яке поєднує оповідь із інтерактивністю, створюючи дивовижні історії для мобільних пристроїв, кросплатформні рішення для мультимедійного контенту, зокрема для навчальних матеріалів у зручному та ефективному форматі. Серед проектів видавництва — платформа електронних підручників з системою аналітики та електронним щоденником, впроваджений за підтримки Міністерства освіти:
Підручник.UA

Культурно-видавничий проект «Читомо» — медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації. Це команда, що має понад 9-річний досвід роботи на видавничому ринку України, велику базу прямих контактів з директорами і топ-менеджерами українських і закордонних видавців. Ініціює опитування видавців щопівроку та складає аналітичні звіти.

Центр Разумкова – провідний недержавний аналітичний центр України, що здійснює дослідження державної політики, заснований 1994 року. Згідно з Рейтингом аналітичних центрів світу 2015, який щороку публікує Університет Пенсильванії, Центр Разумкова входить до п’ятірки найкращих аналітичних центрів Центральної і Східної Європи. Місія центру – сприяння становленню України як демократичної, правової, соціальної європейської держави, розвитку громадянського суспільства, підвищення якості життя громадян, підвищенню міжнародного авторитету Української держави та реалізації її національних інтересів.

Партнери

  • Український інститут книги
  • ГО «Український Літературний Центр»
  • Nielsen Book Research
  • Лондонський книжковий ярмарок
  • Франкфуртський книжковий ярмарок
  • Міжнародна асоціація видавців