60% українців за останній рік не відвідали жодної бібліотеки чи книгарні
Упродовж останнього року більшість українців не відвідували ані бібліотеку, ані книгарню. Про це свідчать результати дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.
Згідно з результатами опитування, 60% дорослого населення України за останній рік жодного разу не відвідали ні бібліотеку, ні книгарню і не читали жодних книжок: ні електронних, ні друкованих.
Відвідали бібліотеку чи книгарню хоча б один раз упродовж останнього року 23% українців.
13% хоч і не відвідували бібліотеку чи книгарню, але читали книжку.
Як показало дослідження, відвідуваність бібліотек та книгарень має значні відмінності за віком, рівнем освіти та розміром населеного пункту: частіше їх відвідують люди молодших вікових категорій, з вищим рівнем освіти та які проживають у більших населених пунктах.
Опитування здійснив Київський міжнародний інститут соціології з 8 по 23 вересня 2018 року. Дослідження стало складовою проекту «Стан та перспективи розвитку соціокультурної інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах», який реалізувала ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за ініціативи Міністерства культури України.
Проект реалізований у межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Опитування репрезентативне для населення України віком 18 років і старше, що не проходить військову службу і не перебуває у в’язницях або медичних закладах (лікарнях, медичних інтернатах). У Луганській та Донецькій областях опитування проводили лише на територіях, контрольованих Україною. На території Автономної Республіки Крим опитування не проводили.
Загалом було проведено 2 тис. 26 інтерв’ю у 109 населених пунктах України.
Для дорослого населення України (18 років і старше) статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 та за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%; 2,8% для показників, близьких до 25 або 75%; 2,0% для показників, близьких до 10 або 90%; 1,4% для показників, близьких до 5 або 95%; 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.
Також читайте про результати дослідження Ukrainian Reading and Publishing Data 2018, яке провело Читомо разом із платформою Підручник.UA та центром Разумкова.