Книжкова палата назвала лідерів-видавців 2018-го

У Книжковій палаті України розповіли, які видавництва видали минулого року найбільше книжок. Цю інформацію установа надала у відповідь на офіційний запит Читомо.

Лідером 2018-го, як і минулих років, став «Клуб сімейного дозвілля». Видавництво прозвітувало держорганам про 876 назв книжок (для порівняння, 2016 року – про 1128 назв).

На другому місці залишилося видавництво «Ранок» із 702 назвами (2016 року їх було 634).

Вперше у лідерах з’явилося видавництво «Інтелект України», зареєстроване у Харкові і яке позиціонує себе як науково-педагогічний проект. Воно відразу сягнуло третьої сходинки, прозвітувавши установі про 428 виданих назв книжок.

У п’ятірці лідерів також «Фоліо», як і попередні роки, і «Право», що здійснює підготовку та видання наукової, навчальної, довідкової літератури з правової тематики та забезпечує юридичною літературою навчальні заклади та наукові установи, правоохоронні та судові органи, а також юристів.

Також зазначимо, що у ТОП-15 увійшло найбільше видавництв, які спеціалізуються на освітній і навчальній літературі.

 

Топ-20 українських видавництв, які видали найбільше назв книг і брошур протягом 2018 року

 

Що стосується накладів, то минулого року «Клуб сімейного дозвілля» здав позиції, опинившись на третій сходинці із 3999,6  тис. примірників. 2016 року видавництво звітувало про 10 366 тис. примірників.

У лідерах опинилося видавництво «Ранок» із 6387,5 тис. примірників. Другу сходинку посіло видавництво навчальної книги «Генеза» із 4518,8 тис. примірників.

У п’ятірці лідерів також видавництва навчальної літератури «Освіта» й «Інтелект України».

Натомість «Фоліо»«Віват»«Підручники й посібники», які колись опинялися у п’ятірці лідерів, тепер залишилися поза нею.

 

Топ-20 українських видавництв із найбільшим сукупним накладом протягом 2018 року

 

 

Також читайте про інші дані Книжкової палати щодо книговидання 2018 року.