Які видавництва знають українські читачі?

Харківське видавництво «Ранок» знає найбільша кількість читачів України  — 10,4 %.На другому місці за популярністю опинилось видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Івана Малковича — його знає 7,2% українців. На третьому місці — «Клуб Сімейного Дозвілля» з 6,2% опитаних. За ним — «Видавництво Старого Лева» (3,9%) і «Фоліо» (3,3%).

Трійка лідерів майже не змінилась за 4 роки: у дослідженні 2014 року рейтинг видавництв очолювала «А-ба-ба-га-ла-ма-га», за нею «Ранок і «Клуб Сімейного Дозвілля. Щоправда, у попередньому дослідженні українців питали про рівень довіри до видавництва, а не знаність бренду.

У десятці «найвідоміших» опинились видавництва: «Навчальна книга — Богдан» (1,8%), «Основа» (1,5%), «Веселка» (1,4%), «Освіта» (1,4%), «Свічадо» (1,2%). Решту видавців знає менше одного відсотка українців. Оскільки питання було відкритим (опитуваним не пропонували готових відповідей), 37,6% українців не назвали жодного видавництва, або не відповіли на запитання, або обрали відповідь «важко відповісти».

Також простежується паралелі між найпопулярнішими видавництвами та найбільш популярними жанрами книг. Респонденти зазначили, що протягом року найчастіше купували літературу для дітей та підлітків (11,5%), підручники та навчальні посібники (9,4%), а також сучасні детективи (8,7%).

Повний текст дослідження доступний за посиланням.

Дослідження проведено за підтримки Українського культурного фонду.

 

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 26 жовтня по 1 листопада 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2013 респондентів віком від 15 до 59 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.