Якою мовою читають і спілкуються українці

 

Для більшості українців мовне питання не є визначальним у виборі книги  — головне добре знати і розуміти мову, якою написано текст. Не принциповим питання мови у книжках вважають 45,3% опитаних. Серед них 33,3% надають перевагу читанню книжок в оригіналі, якщо добре володіють мовою, а 12% однаково зручно читати будь-якою мовою, яку вони розуміють.

 

Зручніше читати українською мовою 24,2% опитаних, російською — 28,3%. Ще 2% респондентів не визначились із відповіддю. При цьому 47% опитаних вдома говорять українською, 31%  — російською, ще 21% респондентів заявили, що користуються обома мовами.

 

Для порівняння, у 2014 році 41% українців зазначали, що спілкуються вдома українською, 40%  — російською. Перевагу українським книжкам надавали 24% опитаних, російськомовні книжки обирали 44% українців.

 

Повний текст дослідження доступний за посиланням.

 

Дослідження проведено за підтримки Українського культурного фонду.

 

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 26 жовтня по 1 листопада 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2013 респондентів віком від 15 до 59 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.